Hüppa sisuni

Elektrimüüjad Elektrilevi võrgus

Eesti elektriturul on kahte tüüpi teenusepakkujad – elektrimüüjad, kes elektrit müüvad ja võrguettevõtted, kes elektri võrgu abil kohale toovad.

Elektriturg

Võrguettevõtteid, kes elektri kohale toovad ja selleks vajalikku võrku üleval peavad, on igas piirkonnas ainult üks, sest nii on kokkuvõttes ühiskonnale odavam. Elektrilevi katab elektrivõrguga 93% Eestist, meie teeninduspiirkonda ei kuulu suurematest alatest vaid Läänemaa, Viimsi ning Narva ja selle ümbrus, kus võrguteenust pakuvad teised jaotusvõrguettevõtjad.

Elektrimüüjad

ElektrimüüjadVeebilehtÜhisarve info
220 Energia OÜwww.220energia.ee
ALEXELAwww.alexela.ee
Alexela Energia Teenused ASwww.alexela.eeÜhisarve kodukliendile.
AS Eesti Gaaswww.gaas.eeÜhisarve kodukliendile.
AS Esrowww.esro.ee
AS Tallinna Sadam
Axpo Nordic ASwww.axpo.ee
Electric Terminal OÜ
Elektrum Eesti OÜwww.elektrum.eeÜhisarve kodukliendile.
ELVESO ASwww.elveso.ee
Enefit AS (varasem Eesti Energia AS)www.enefit.eeÜhisarve kodu- ja ärikliendile.
Ignitis Eesti OÜwww.ignitis.ee
Imlitex Eesti OÜwww.imlitexenergy.ee
INTER RAO Eesti OÜTegevus katkestatud alates 21.05.2022
NORDIC POWER MANAGEMENT OÜwww.nordicpm.eu
Olerex ASwww.olerex.ee
Silpower ASwww.silpower.ee
VKG Elektrivõrgud OÜwww.vkg.ee/evÜhisarve kodu- ja ärikliendile.
VKG Energia OÜwww.vkg.ee/ev

Avatud tarne

Kui koduklient või muu väiketarbija (kuni 63 A võrguühendusega äriklient) ei ole ühegi elektrimüüjaga elektrilepingut sõlminud, tagame võrguettevõtjana elektrivarustuse üldteenuse korras. Kui elektrileping (ehk avatud tarne leping) on sõlmimata suuremal ärikliendil, tagame elektri ärikliendile vastavalt avatud tarne katkemise tüüptingimustele.

Üldteenus

Kui väiketarbija (koduklient või kuni 63 A peakaitsmega äriklient) on jätnud elektrilepingu sõlmimata, tagatakse talle elekter üldteenusena. Üldteenuse osutajaks on võrguettevõtja nimetatud müüja. Elektrilevi on oma piirkonnas nimetanud üldteenuse pakkujaks Enefit AS. Enefit AS osutab üldteenust ja müüb elektrienergiat avatud tarne lepingu katkemisel.

Üldteenuse tüüptingimused (pdf)

Avatud tarne ärikliendile

Kui äriklient ei sõlmi avatud tarne (ehk elektri-) lepingut või avatud tarne leping katkeb, tagab võrguettevõte ärikliendile elektri vastavalt avatud tarne katkemise tüüptingimustele.

Avatud tarne lepingu katkemise tüüptingimused (kehtivad alates 01.01.2013) (pdf)

Elektrilevi piirkonnas müüb avatud tarne lepingu katkemisel kliendile elektrit Enefit AS. Elektri müük toimub avatud tarne lepingu katkemise tüüptingimuste alusel elektrit tarbivatele kehtiva elektrilepinguta äriklientidele, kelle tarbimiskoha peakaitse on üle 63 A. Avatud tarne lepingu katkemise tüüptingimused ei kehti väiketarbijatele, kelleks on korteriühistud, korteriomanike ühisused, kodutarbijad ja äritarbijad, kelle elektripaigaldis on võrguga ühendatud madalpingel kuni 63 A kaitsme kaudu.

Elektrimüük eraldatud võrgus

Eraldatud võrgud on elektrivõrgud, millel puudub elektriline ühendus elektrisüsteemidega. Elektrilevi teeninduspiirkonnas on kaks eraldatud võrku ̶ Prangli saar ja Ruhnu saar.

Loe, millised on elektrienergia tootmise, ostmise ja müümise tingimused eraldatud võrkudes:

Elektrienergia tootmine, ostmine ja müümine eraldatud võrkudes (pdf)