Hüppa sisuni

Peakaitsme muutmine

Saad suurendada või vähendada peakaitset, üle minna 1-faasilt 3-faasile ja muuta liitumispunkti asukohta. Töid saad tellida vaid Elektrilevilt.

 • Peakaitsme suurendamine on vajalik, kui soovid kasutada võimsamaid elektriseadmeid ja peakaitse seda ei võimalda.
 • 1 faasilt 3 faasile üleminek võimaldab kasutada 3-faasilist võrguühendust.
 • Liitumispunkti asukoha muutmine on vajalik, kui arvesti asub majas ja soovid selle viia hoonest välja, näiteks mastile.

Elektritestiga kiire ülevaade oma elektrisüsteemist

Elektritest on mugav võimalus esmaseks kiireks ja soodsaks konsultatsiooniks ilma elektrikut tellimata. Ainulaadne digiteenus aitab määrata peakaitsme koormust kaugloetava arvesti abil, mille abil saame anda soovitusi peakaitsme vähendamiseks või suurendamiseks, samuti koormuse ühtlasemaks jaotamiseks.

Millistel juhtudel vahetada peakaitse?

 • Korgid lülituvad pidevalt välja

  See tähendab, et ampreid on vähe ning peakaitset tuleb suurendada.

 • Kasutad suuremat peakaitset, kui vaja ja maksad seetõttu liiga palju

  Kui elektritarbimine on madalam kui peakaitse võimaldaks, tasub kaaluda väiksema peakaitsme paigaldamist.

 • Soovid vana peakaitsme uue vastu vahetada

  Vanad peakaitsmed ei pruugi olla piisavalt töökindlad, seetõttu soovitame need vahetada uute vastu. Amprite arvu muutma ei pea.

 • Soovid peakaitset jagada või liita

  Vajalik peamiselt kruntide liitmisel või jagamisel.

 • Soovid muuta 1-faasilise ühenduse 3-faasiliseks

  3-faasiline ühendus on kaasaegsem, võimsam ja turvalisem.

Peakaitsme suurendamine

Elektritest on mugav võimalus esmaseks kiireks ja soodsaks konsultatsiooniks ilma elektrikut tellimata. Ainulaadne digiteenus aitab määrata peakaitsme koormust kaugloetava arvesti abil, mille abil saame anda soovitusi peakaitsme vähendamiseks või suurendamiseks, samuti koormuse ühtlasemaks jaotamiseks.

Peakaitsme vähendamine ja ennistamine

Peakaitsme vähendamist tasub kaaluda juhul, kui Sinu elektritarbimine on oluliselt vähenenud - näiteks oled loobunud elektriküttest, vahetanud kodumasinad uute ja säästlike vastu vms. Oluline on hinnata, kas Sinu elektritarbimine on vähenenud püsivalt või on see ajutise iseloomuga (näiteks juhul kui plaanid peatselt kasutusele võtta täiendavaid elektriseadmeid, mille tulemusel elektri kasutamine suureneb, ei ole peakaitsme vähendamine mõistlik).

Üleminek 3-faasilisele võrguühendusele

Kui soovid kaasaegsemat, võimsamat ja turvalisemat elektrit, soovitame 1-faasilise võrguühenduse asendada 3-faasilise ühendusega (näiteks 1x 20 A muuta 3x 20 A). 3-faasilisele võrguühendusele üleminekut pakume nii eramutele kui kortermajadele.

Peakaitsme liitmine või jagamine

Olemasolevat peakaitset on võimalik jagada koos kinnistu jagamisega. Samuti on võimalik samal kinnistul olevaid peakaitsmeid kokku liita.

Peakaitse on vananenud

Kui Sinu peakaitse ei vasta tänapäeva nõuetele – Sul on siiani kasutuses vanakooli sulavkaitse või mõni vanem kaitselüliti – siis soovitame selle turvalisuse huvides vahetada uue sama suurusega peakaitsme vastu. Peakaitsme vahetamine uuema vastu ei eelda kaitsme asukoha muutmist.

Korduma kippuvad küsimused