Hüppa sisuni

Salvestusseadmed

Salvestusseadmete kasutusele võtmisest teavita meid juhul, kui võrguga ühendatud salvestusseadmeid on võimalik laadida võrgust ning salvestatud elektrienergiat võrku tagasi anda.

Tootmis- ja/või salvestusseadme ühendamiseks elektrivõrguga, on vajalik eelnevalt esitada liitumistaotlusKui oled juba elektritootja ja soovid lisada salvestusseadme selliselt, et tingimused võrgulepingus ei muutu, on vajalik esitada salvestusseadme registreerimistaotlus.

Salvestusseadme liitumistaotlus

Esita liitumistaotlus, kui liitud tootmisseadmega esimest korda ja soovid kasutusele võtta lisaks salvestusseadmed või muutuvad võrgulepingus järgmised kokkulepitud tingimused:

 • võrguga ühendatud tootmisseadme maksimumvõimsus ja/või
 • võrguühenduse läbilaskevõime elektrienergia võrku andmisel.

Salvestusseadme registreerimistaotlus

Esita salvestusseadme registreerimistaotlus, kui soovid lisaks olemasolevatele elektrienergia tootmisseadmetele kasutusele võtta salvestusseadmed ja võrgulepingus tingimused ei muutu.

Salvestusseadme registreerimine on vajalik, et võrguühendus oleks ohutu ja võrguettevõtjal oleks teadmine võrgus kasutatavate seadmete kohta.

Taotlust saab lihtsalt ja mugavalt esitada iseteeninduses

 1. 1

  Esita taotlus

  Esita salvestusseadme liitumistaotlus või registreerimistaotlus.

  Avaldus tootja võrgulepingus tootmisseadme muutmiseks ja/või salvestusseadme lisamiseks (pdf)
 2. 2

  Taotluse ülevaatamine

  Vaatame Sinu salvestusseadme registreerimistaotluse üle, et seadmete maksimumvõimsus ei muutuks ja muud olulised tootmistingimused võrgulepingus jäävad samaks. Vajadusel suuname Sind liitumistaotlust esitama.

 3. 3

  Võrgulepingu muutmine ja seadme kasutamine

  Esitatud andmetega nõustumisel saadame kinnituse, et salvestusseade on registreeritud ja võib kasutama hakata. Eraldi salvestit teenindava võrgumuunduri lisandumisel esita uuendatud tootmismooduli seadistusprotokoll.